RURKI na STRUKTURKI

opublikowane: 18 sty 2013, 03:01 przez emsa relacje   [ zaktualizowane 23 lut 2013, 13:52 ]
Zapraszamy na nowy cykl warsztatów strukturalno-ekologicznych "RURKI NA STRUKTURKI" dla dzieci w wieku szkoły podstawowej oraz młodzieży z gimnazjum i liceum. Zgłoszenia (+pytania o szczegóły) przyjmujemy od osób indywidualnych i placówek oświatowych - pod adresem emsa.relacje@gmail.com lub telefonicznie 784.192.308 lub 71.348.23.40. Miejsce realizacji dopasowujemy do miejsca zamieszkania dzieci i młodzieży, aby ułatwić dojazd uczestnikom. Uzależniamy je także od liczby zgłoszeń - im więcej zgłoszeń z jednego obszaru, tym niższa cena i możliwość dopasowania lokalizacji do obszaru zgłoszeń. Obecnie proponowane miejsce pierwszej edycji warsztatów: ul. Stawowa.

obejrzyj filmWarsztaty "RURKI NA STRUKTURKI" obejmują zajęcia z zakresu edukacji przestrzennej i ekologicznej. Uczestników uczymy apcyklingu (ang. upcycling), tj. wykorzystywania odpadów do celów artystycznych i edukacyjnych. W ramach naszego programu KOSy (Kreatywny Odpadów System) uczymy dzieci, młodzież i nauczycieli, jak z odpadów wykonywać pomoce dydaktyczne i zabawki do placówek oświatowych i kulturalnych. Poszczególne edycje warsztatów obejmują wykonanie struktur - szkieletów brył geometrycznych - z rurek papierowych i plastikowych oraz elementów styropianowych. Do wykonania struktur używamy surowców lub półproduktów z odzysku, przyniesionych przez uczestników lub dostarczonych przez naszych partnerów. Używamy gazet, ulotek, słomek do napojów, styrotłoczek (kształtek styropianowych po sprzęcie komputerowym, AGD i HI-FI).

Przebieg warsztatów gazetowych:
1 - sKOSzenie (podzielenie) gazet i ulotek
2 - wykonanie rurek
3 - wykonanie łączników/przegubów
4 - wykonanie struktur
5 - ćwiczenia strukturalne
6 - ćwiczenia obliczeniowe

Zakres warsztatów jest dostosowany do programu nauczania przedmiotu MATEMATYKA w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach.
Wybrane zdjęcia z warsztatów: