kuli-kultura‎ > ‎

105-lecie otwarcia Hali Targowej

opublikowane: 28 lip 2013, 09:23 przez emsa relacje
Tutaj możecie zapoznać się z naszym pomysłem na reaktywację Hali Targowej Piaskowa.
Nowy temat w 2013 roku: OBCHODY 105-lecia otwarcia Hali Targowej Piaskowa. No cóż, sprawa jest ważna i poważna, to już nie są rozgrywki prywatne, indywidualne, czy niszowe. Obiekt jest arcy-ważny dla mieszkańców, przestrzeni i historii. Pracuje w nim, koło niego i w mentalnym zbliżeniu z nim wielu zaangażowanych, ambitnych ludzi. Wszyscy myślą o tym, że coś jest nie tak. Wszyscy chcieliby, by Hala funkcjonowała inaczej, by rozkwitła. Media coś tam piszą, ale póki co, bez kontekstu 105-lecia - nie wiemy, dlaczego, może dlatego, że perspektywa 5 października jest we wrocławskiej rzeczywistości odległa, jak Mars. Potem wszyscy obudzą się z ręką w nocniku i zaczną krzyczeć: "Nikt nie pomyślał o uczczeniu 105-lecia! Zgroza!!! Kto winny? Prezydent! Społem! Facebook! Kupcy! Rada Miejska! Ktokolwiek!" - winnego będą szukać, ale nie znajdą.

Dlatego kolejny raz trąbimy o 105-leciu. Uważamy, że brak wydarzenia z tej okazji będzie wstydem dla wszystkich ww. Dlatego dziś piszemy na ten temat list do Rady Miejskiej, Urzędu Miejskiego i prasy. Kolejne trąbienie o ważnej sprawie, znów nazwą nas aktywistami, będą odbijać piłeczkę, rżnąć głupa, zamiast skupić się na meritum? Irytujące jest już to wszystko.

105-lecie przypada 5 X 2013 - to będzie środek okresu targowego nowego jarmarku na Placu Nowy Targ. Urząd ogłosił niedawno przetarg na organizację tego targowiska. Spodziewamy się, że wpłynie to decydująco na obroty w Hali. Chcemy, aby ten fakt, wraz z obchodami 105-lecia, stał się kolejną okazją do debaty nt. kondycji Hali Targowej Piaskowa. Ostatnio w prasie ukazał się przegląd "hal targowych" - to dobrze, że GW go dokonała. Zestawienie (na pierwszym miejscu!) Hali Targowej Piaskowa z (w większości) budami, hangarami, blaszakami większych rozmiarów zwanych halami targowymi pokazuje, jak słaba jest polityka targowa Wrocławia. Jej po prostu nie ma. Efektem jest zestawienie zabytkowego gmachu Hali Targowej z blaszakami. Prawdziwe faux paux, ale nie dziennikarzy, lecz raczej decydentów w tym mieście. UWAGA: Hala Targowa Piaskowa jest JEDYNĄ PRAWDZIWĄ HALĄ TARGOWĄ WE WROCŁAWIU. Nie mamy innej. Czy ktoś czeka, aż upadnie całkowicie?

Do PSS Społem Północ napisaliśmy dwa dni temu propozycję spotkania w celu omówienia ewentualnego wydarzenia z okazji 105-lecia. Miło, że Społem odpowiedziało już po 2 dniach, cieszymy się bardzo. W odpowiedzi padła jednak propozycja spotkania za miesiąc, po urlopie szefostwa.

Takie rozwiązanie nie jest dobre, bo nie da się w miesiąc przygotować dobrego eventu, tym bardziej, jeśli ma bazować na woluntarystycznej pracy ludzi zaangażowanych w promocję i rozwój Hali, tym bardziej, że póki co, nie ma żadnego budżetu na te obchody.

Dlatego ponownie poprosiliśmy o spotkanie - szybsze, w najbliższych dniach, np. z działem marketingu. Kto wie, być może PSS Społem Północ przygotowuje "własne" obchody i mają wszystko zaplanowane, więc dopiero z końcem września zaczną działania promocyjne i dowiemy się o planowanych obchodach. Oby tak się stało, trzymamy kciuki i na pewno się z tego faktu ucieszymy, w końcu na siłę nie musimy robić obchodów aktywistycznych, woluntarystycznych. Starczy już tego wolontariatu, cała Polska, mało tego, Europa (!) stoi na wolontariacie, bezpłatnych stażach i praktykach, czas wprowadzić modę na systemowe, profesjonalne i odpłatne działania = pracę. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Zaglądajcie na ścianę. Kto chętny do wsparcia dowolnie organizowanych obchodów 105-lecia - piszcie na emsa.relacje@gmail.com