Chwastozercy‎ > ‎

warsztat chwastOPOLANIE

opublikowane: 15 kwi 2014, 14:36 przez emsa relacje   [ zaktualizowane 16 kwi 2014, 02:40 ]
Zapraszamy OPOLAN w OPOLU na OPOLSKI WARSZTAT CHWASTOŻERCY :) Tym razem ruszamy w część historycznego Dolnego Śląska, czyli do województwa opolskiego!

We współpracy z ulica ekologiczna, której dziękujemy za zaangażowanie w organizacji tego warsztatu, zapraszamy Was na opolski warsztat dla dorosłych!

Bohaterem spotkania będzie OPOLSKI CHWAST, CHWAŚCIOR, CHWAŚCISKO, CHWASTUCH i takie tam - znienawidzone przez rolników (niektórych!:), uwielbiane przez pszczoły i dzieci, ostrożnie traktowane przez rodziców. Dlatego pokażemy Wam kilka tych CHWASTÓW, które można zjeść, powiemy jak i z czym :) Dlaczego nazywamy je CHWASTAMI i czym właściwie są? Jaka jest etymologia tego słowa? To nasze lokalne, tradycyjne rośliny łąkowe, polne i leśne, kwiaty, nasiona, liście, łodygi, korzenie i bulwy... Kochamy je tak, jak nizinny krajobraz.

Zrobicie dla siebie CHWASTNIKI - coś w rodzaju Zielników, ale tylko z CHWASTAMI, bo... my odczarowujemy CHWASTY i robimy z nich Żywność :) Na Warsztacie CHWASTOŻERCY poczęstujemy Was pewną pyszotką CHWASTOŻERNA - to będzie jadalna niespodzianka... Damy Wam też kilka przepisów na CHWASTOWE PYSZOTKI. A skoro o pysznym jedzeniu będzie mowa, to ugości nas Piekarnia zlokalizowana przy ul. Krakowskiej, czyli na głównym deptaku :)

Udział: 40 PLN/os.
Termin: 29 kwietnia 2014 r.,

godz.18 (koniec: 20.30
Liczba miejsc mocno ograniczona
Obowiązują mailowe zapisy i przedpłaty do 25.04.2014 na adres:
chwastozercy@gmail.com
Dane do przelewu otrzymacie po rejestracji mailowo
MIEJSCE: PIEKARNIA, ul. Krakowska 38, OPOLE - godz.18 (koniec: 20.30)

EVENT FACEBOOK - tutaj

W zakładce kuli-kultura obejrzycie zdjęcia z innych Warsztatów Chwastożercy :)