Chwastozercy‎ > ‎

Warsztat Chwastożercy odc. 4

opublikowane: 13 kwi 2014, 07:00 przez eMSA Inicjatywa Edukacyjna   [ zaktualizowane 13 kwi 2014, 07:07 ]
I znów, i znów zapraszamy na dolnośląski warsztat chwastożerny dla dorosłych! Chcecie łamać tabu żywieniowe? Przyjdźcie na WARSZTAT KULINARNY i zobaczcie, jak można przyrządzać chwasty do jedzenia. Bohaterem spotkania będzie znów CHWAST, CHWAŚCIOR, CHWAŚCISKO, CHWASTUCH i takie tam... :) Chwasty to nasze lokalne, tradycyjne rośliny łąkowe, polne i leśne, kwiaty, nasiona, liście, łodygi, korzenie i bulwy. Kochamy je tak, jak nasz dolnośląski i polski krajobraz. Wyjaśnimy Wam, dlaczego nazwę "chwast" uznaliśmy za pozytywną i ja promujemy, również w odniesieniu do roślin leczniczych - ziół.

Najbliższy Warsztat CHWASTOŻERCY, będzie to POKAZ/WARSZTAT KULINARNY! Wykład będzie również, a juści! Ale przede wszystkim będziemy przyrządzać jedzenie na biesiadę. Ugości nas jak zawsze Artecubo - Studio Wnętrz, więc będziemy "gotować" na Artecubowych blatach kuchennych. Dotkniecie, powąchacie i posmakujecie różnych chwastów, poznacie przepisy kulinarne, współczesne i te z dawnych ksiąg. W programie: zgadywanka niewidzialna :) czyli mały smakowy sprawdzian wiedzy o roślinach łąkowych.

Na warsztacie każdy uczestnik otrzyma od nas sadzonkę pysznego, jadalnego chwasta. Dodatkowo umożliwimy chętnym zrobienie CHWASTNIKÓW, bo mamy sygnały, że jednak chcecie je robić, z czego się bardzo cieszymy!

Udział: 45 PLN / liczba miejsc mocno ograniczona, obowiązują przedpłaty i zapisy drogą mailową najdalej do 22.04.2014: chwastozercy@gmail.com
W Lany Poniedziałek - przelewajcie wpisowe, nie tylko wodę! ;)
Dane do przelewu otrzymacie po zgłoszeniu mailem.
MIEJSCE: róg ul. Stawowej i ul. Kościuszki, ARTECUBO Studio Wnętrz

TUTAJ event na Facebook
W poprzednich naszych postach o warsztatach w zakładce kuli-kultura znajdziecie zdjęcia z poprzednich Warsztatów Chwastożercy!

----

Weed-eater's Workshop for adults
Weed treat and education / culinary show and workshop + weed-sheets workshop included
Wrocław, Artecubo Interior Design Studio
Stawowa and Kosciuszki streets corner
45 PLN / transfer details by mail after mandatory registration: chwastozercy@gmail.com
Comments