Oleśnicka ponownie

opublikowane: 30 lip 2011, 07:24 przez emsa relacje   [ zaktualizowane 2 wrz 2012, 05:20 ]
1 sierpnia o godz. 15 zapraszamy znów dzieci i dorosłych z podwórza przy Oleśnickiej na warsztaty projektowe - zrobimy rysunki i makiety Waszego podwórza, podyskutujemy o możliwościach zmiany na lepsze. Chcemy strzelać nie tylko pomysłami, ale również realnymi rozwiązaniami, przede wszystkim zielonymi, bo jest na to szansa. Zarys w logo obok przedstawia realny obrys podwórza przy Oleśnickiej wykonany na podstawie mapy sytuacyjno-wysokościowej. Przypomina pistolet... czy to przypadek...?

Zapraszamy dzieciaki i dorosłych, będziemy budować makiety, ale pogadamy tez o TYM podwórku. Co zrobić, by dzieciaki mogły się tam fajnie bawić... Zaprosiliśmy do współpracy MOPS (tamtejszy Zespół Terenowej Pracy Socjalnej) oraz Radę Osiedla, więc może coś realnego i fajnego zrodzi się z tych działań.

W wakacje zapraszamy też dzieciaki na podwórka osiedla Plac Grunwaldzki na warsztaty makieciarskie i inne zabawy na podwórkach. Realizujemy pomysł wprowadzenia na wrocławskie podwórka funkcji animatorów osiedlowych, czyli osób, które w określonych godzinach obecne są na podwórkach. Nie są to streetworkerzy, którzy robią dużą i dobrą robotę. Są to animatorzy osiedlowi, podwórkowi, tacy, jak na niektórych podwórkach Austrii. Są na podwórku, pomagają.

Zgłaszajcie swój udział w warsztatach pod telefonem 660.968.363 lub mailem emsa.relacje@gmail.com. Jeśli chcecie nas zaprosić do siebie, piszcie i dzwońcie pod ten sam adres i numer.

Na zdjęciu powyżej - nasze kochane dziewczyny z Ołbina, z warsztatów Kulturka Podwórka sprzed kilku miesięcy. Dziewczyny projektowały podwórko..., ale niestety, na tej ulicy nadal remontu podwórka nie ma. W planach ZZK podobno za jakieś 9 lat. Żal... Zatem animujemy sami - chcemy pomóc dzieciakom bawić się tym, co mają, korzystać z ich własnego kapitału społecznego, a nie dostarczać im pomysłów, których same nie zrealizują. Chcemy nauczyć je, jak się bawić tym, co jest wokół i z tymi, co są wokół.

Kulturka Podwórka jest właśnie od tego. Animatorzy osiedlowi to my. Wolontariusze, studenci, dorośli, seniorzy, różni - po prostu zwyczajni ludzie z chęcią bycia wśród innych ludzi. Tutaj przeczytacie i obejrzycie kilkanaście zdjęć z poprzednich warsztatów "Kulturka Podwórka".