Wrolka

opublikowane: 21 cze 2012, 02:32 przez eMSA Inicjatywa Edukacyjna   [ zaktualizowane 8 mar 2014, 05:29 ]
WROLKA czyli Wrocław na rolkach. Pisaliśmy już na ten temat nieco wcześniej (tutaj). W ramach inicjatywy Splot Szewska nie raz promowaliśmy i realizowaliśmy Splot pieszo-rolkowy. Wg prawa drogowego skejter i wrotkarz to PIESZY. Potrzebne jest to LOBBY we Wrocławiu, by broniło swych interesów, bo obecnie wrotkerzy nie mają gdzie jeździć:

- ze ścieżek rowerowych ich się wygania (bo takie przepisy),

- z chodników sami zjeżdżają (bo Wrocław kocha granit),

- z pasów gładkich płyt granitowych na chodnikach nie mogą skorzystać, choćby chcieli (bo zajmują je ogródki gastronomiczne),

- niektórzy urzędnicy ze ZDiUM, a także niektórzy wrocławscy radni otwarcie ich krytykują,

- urząd miejski ich nie zauważa w planowanych inwestycjach (mała architektura musi być ŁADNA),

- architekci w projektach o nich zapominają (bo nie uczy się ich myślenia o tym, a sami jeżdżą głównie autami),

i tak jesteśmy w czarnej D i mamy smutny efekt: BRAK WE WROCŁAWIU POLITYKI ROZWOJU RUCHU PIESZO-WROTKARSKIEGO.

Tymczasem Kolonia, Porto i wiele innych miast zachęca wrotkarzy by korzystali z przestrzeni publicznej ZA DARMO, ponieważ są atrakcją lokalną i generują tłumy, a te z kolei generują zyski finansowe podmiotów gospodarczych.
Jakoś wciąż brakuje w naszym mieście tego społeczno-komercyjnego myślenia... Można to pogodzić, prawda?

Dziś przypada DZIEŃ DESKOROLKI: 21 czerwca - na całym świecie. Ruch wrotkarski ruszył o 10 rano w świat spod fresh skate shop na ul. Widok we Wrocławiu. Tak, tak, tak! Mamy nowy skejtszopp na Szewskiej Osi Widokowej:)! Proponujemy Mediatece MBP, jako Splot Szewska - mały SPLOT wrotkarsko-bibliofilski...:) No ewentualnie wrotkarsko-muzyczny:) Mamy w eMSA Inicjatywa Edukacyjna parcie na ruch wrotkarski i chcemy go promować we Wro, aby nikt nigdy więcej nie krytykował otwarcie tej grupy podatników.
Comments