Zaproszenie dla wolontariuszy

opublikowane: 11 sty 2014, 06:09 przez eMSA Inicjatywa Edukacyjna   [ zaktualizowane 11 sty 2014, 06:11 ]
Zapraszamy do współpracy wolontariuszy w zakresie najbliższych działań w tematyce: przestrzeń publiczna miasta, chodniki, ogródki gastronomiczne, Park Kulturowy Stare Miasto Wrocław, ruch pieszy na Rynku, ale nie tylko ludzi pieszych ze sprawnymi nogami (pieszo, na (desko)rolkach, hulajnogach itp.), ale też osoby z niepełnosprawnością ruchową (na wózkach, seniorów, o lasce, niewidome, słabo widzące, o kulach, obładowane itd.). Tutaj jest opublikowane stanowisko, jakie reprezentujemy i będziemy je przekazywać na jednym z najbliższych spotkań, tj. 17 stycznia o g.11. Można powiedzieć, że w tych działaniach walczymy o wrocławskie chodniki na Rynku, aby możliwy był po nich ruch pieszy również w sezonie funkcjonowania ogródków gastronomicznych.

ZGŁOSZENIA + CV PRZESYŁAJCIE NA ADRES: emsa.relacje@gmail.com

Konkretne działania, które Wam proponujemy dotyczyłyby wrocławskiego Rynku i polegałyby na obserwacji, pomiarach, fotografowaniu i filmowaniu tej przestrzeni, a następnie podsumowaniu danych w komputerze (doc, xls, obróbka filmu i zdjęć), a to byłoby wykorzystane w prezentacji na potrzeby spotkania 17.01. To, co byście robili, zależy od tego, co potraficie robić oraz jak często możecie iść w teren, a jak często pracować przy komputerze i w sieci. Prócz działań w ciągu tygodnia, potrzebna będzie Wasza obecność 17 stycznia o g.11 na spotkaniu na temat Parku Kulturowego we Wrocławiu, które współorganizujemy z urzędnikami i naszymi partnerami. Tam rejestrowalibyście przebieg spotkania - w zależności od umiejętności, byłoby to filmowanie, fotografowanie, nagrywanie dźwięku lub notowanie. Sprzęt będzie Wam udostępniony, tym nie trzeba się martwić, chyba że macie swój ulubiony i dobrze znany, a to ważne, ułatwia i przyspiesza pracę. Będziemy tam wraz z partnerami (głównie osoby z niepełnosprawnościami) pokazywać prezentację, słuchać i dyskutować, dlatego kilkoro wolontariuszy będzie nad wyraz pomocnych w działaniach rejestratorskich, archiwizacyjnych. Potem trzeba ten materiał "obrobić" z moją pomocą i będzie gotowy do publikacji. Wszystkie te materiały będą później stale wykorzystywane przez Annę Rumińską i eMSA Inicjatywa Edukacyjna, stanowiąc składnik Archiwum eMSA IE, więc zapraszamy do dołączenia do naszej GRUPY. Po działaniach z Waszym udziałem wystawiamy referencje osobom, które właściwie wykonały swe zadania. Możliwe są też referencje naszych partnerów, np. Wojewódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych lub Klubu Kibiców Niepełnosprawnych.

Badania PPW , to stałe, sukcesywne i specjalistyczne działania. Anna Rumińska jest z wykształcenia architektem i antropologiem kultury, założycielką i liderką eMSA IE, pisze pracę doktorską nt. przestrzeni publicznej na przykładzie Wrocławia, zajmuje się konsultingiem/doradztwem, edukacją, publicystyką, projektowaniem związanym z przestrzenią publiczną (więcej informacji w innych zakładkach). Większość tego, co obecnie robi, dotyczy otwartej, fizycznej  przestrzeni publicznej, ale w wielu ujęciach, wątkach, aspektach i kontekstach. Anna Rumińska osobiście wdraża uczniów, studentów lub innych dorosłych w problematykę przestrzeni publicznej z perspektywy architektoniczno-antropologicznej realizując szkolenia - odpłatne lub nie, o tym stanowią indywidualne ustalenia. Działania eMSA IE zawsze mają charakter PROSPOŁECZNY i to jest w nich najważniejsze, aby służyły ludziom, przede wszystkim ludziom. Polecamy inne artykuły opublikowane na niniejszej stronie. Wszystkie prace związane z tematem badań pp we Wrocławiu wykonujemy społecznie jako obywatele, mieszkańcy lub miłośnicy miasta, zaangażowani w jego funkcjonowanie. Takiej postawy szukamy też u wolontariuszy. Czasami zapraszamy wolontariuszy do udziału w warsztatach makieciarskich dla dzieci, ale w temacie badań pp nie o to chodzi (warsztaty zaczną się na dniach, to odrębny temat, wypatrujcie na stronie www). Jeśli wolontariusze chcą wykorzystać zdobytą u nas wiedzę i doświadczenie w swej pracy magisterskiej lub projektowej, to zawieramy umowę o współpracy i studenci korzystają z naszych zasobów opisując je również (prócz swojego) nazwiskiem Anny Rumińskiej i marką eMSA Inicjatywa Edukacyjna.

Jeśli potrzeba Wam więcej informacji, dzwońcie na krótką rozmowę na numery: 660.968.363 lub 71.348.23.40.

Czekamy więc na Waszą pilną wiadomość, decyzję, bo jest co robić, niedługo spotkania, więc rozdzielamy teraz pracę.
Comments